Projekta “Ļatvijas Zaļie ceļi” ietvaros Gulbenes novada pašvaldība turpina atjaunot un uzlabot pašvaldības teritorijā esošo velomaršrutu “Zaļie ceļi”, kas iet pa bijušo dzelzceļa līniju, lai padarītu to pieejamāku un drošāku nemotorizētajam transportam un kājāmgājējiem.
Šajā vasarā Zaļā dzelzceļa posmā no Gulbenes līdz Jaunpiebalgas robežai tiks veikta apauguma (krūmu) novākšana, zāles pļaušana, ir plānota norobežojošo barjeru uzstādīšana, lai ierobežotu piekļuvi motorizētajam transportam, kas bojā veloceļa segumu. Pirms Zaļā dzelzceļa šķērsošanas uz pienākošajiem ceļiem tiks uzstādītas 24 ceļa brīdinājuma zīmes, lai vēl vairāk pastiprinātu velobraucēju drošību.
Velomaršruts Gulbene-Ranka tiks papildināts ar jaunām informācijas zīmēm par tuvumā esošām aktivitāšu un ēdināšanas iespējām, apskates un citiem tūrisma objektiem. Tāpat šim posmam tiks izstrādāta jauna velokarte, kas būs pieejama gan iedzīvotājiem, gan tūristiem.
“Attīstot “Zaļo ceļu” velomaršrutu tīklojumu Gulbenes novadā, kļūsim velotūristiem arvien interesantāki un draudzīgāki, šī būs lieliska iespēja piesaistīt arvien vairāk aktīvā tūrisma cienītājus mūsu novadam. Tas savukārt veidos labvēlīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai, dažādojot piedāvājumu “Zaļo ceļu” tuvumā (naktsmītnes, ēdināšanas pakalpojumi, apskates objekti), dodot pienesumu arī novadam. “Zaļo ceļu” velomaršruts savieno vairāku Latvijas reģionu teritorijas, kas dod iespēju sadarboties, veidojot kopīgus pasākumus un attīstot velomaršrutu infrastruktūru,” norāda Simona Sniķe, Gulbenes novada pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktore.
Projekts Nr. LVIII-069 “Latvijas Zaļie ceļi” tiek īstenots Pārrobežu sadarbības programmas 2014. -2020. gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Gulbenes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.