Noslēdzies projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Gulbenes novadā”. Periodā kopš 2020. gada 1. janvāra kopā īstenoti 1054 pasākumi. Lielākā daļa pasākumu tika īstenoti veiksmīgi, ar lielu apmeklētāju skaitu, saņemot arī daudz pozitīvu atsauksmju. Visvairāk pozitīvas atsauksmes tika saņemtas par dažādām vingrošanas nodarbībām visā novadā, kā arī par peldēšanas nodarbībām. No peldēšanas nodarbībām saņemta informācija par vairākiem pozitīviem piemēriem, kad skolēni iemācās nebaidīties no ūdens un uzsāk peldēt. Projekts ir bijis ļoti liels ieguvums iedzīvotājiem, kuriem gan materiālā stāvokļa, gan informācijas trūkuma, gan pakalpojumu neesamības dēļ iepriekš nebija pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumi. Īstenojot projektu, pašvaldība spēja piesaistīt dažādu jomu speciālistus, lai dažādotu pakalpojumu pieejamību Gulbenes novadā.
Projekta rezultātā īstenotie pasākumi ir veicinājuši sasniegt šādus efektivitātes radītājus - peldēšanas nodarbības ir uzlabojušas bērnu peldēt prasmi, kā arī bērni ir guvuši pārliecību par savām spējām. Pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas regulāri veic fiziskās aktivitātes, kā arī ir vairota izpratne sabiedrībā par fizisko aktivitāšu nozīmību. Pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas zina, kā uzturēt savu un ģimenes locekļu fizisko un garīgo veselību, tajā skaitā, kā uzlabot ēšanas paradumus.
Fizisko aktivitāšu veicināšanai peldēšanas nodarbības bērniem, vingrošanas grupu nodarbības, tautas sporta pasākumi, kā rezultātā pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas vairākas reizes nedēļā veic fiziskas aktivitātes. Realizēti garīgās veselības veicināšanas pasākumi, kas saistīti ar stresa mazināšanu, kā arī uzlabots iedzīvotāju garīgās veselības stāvoklis.
Garīgo veselību un kognitīvo funkciju veicinošas mūzikas terapijas nodarbības sociālās aprūpes centros ir veicinājušas iedzīvotāju garīgās spējas un vairojušas iedzīvotāju labsajūtu ikdienā. Nodarbības ar fizioterapeitu sociālās aprūpes centros un dienas aprūpes centrā ir veicinājušas veselīgu paradumu veidošanu un izpratni par fizisko aktivitāšu nozīmību, kā arī ļāvušas iepazīt labāk savu ķermeni un veidus kā uzlabot savu pašsajūtu.
Projekta kopējās izmaksas – 434 864.65 EUR, no kurām ESF finansējums 369 634.95 EUR, Valsts budžeta finansējums 65 229.70 EUR, nacionālais publiskais līdzfinansējums 65 229.70 EUR. Projekta īstenošanas laiks: 20.12.2016 – 30.11.2023.