Attēls: LVM MTB un Gravel Veloseriāla Lācīšu posms

Svētdien Gulbenes novada Lācītēs aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel veloseriāla piektais posms. Pārliecinošas uzvaras “Toyota” Gravel distancē izcīnīja – Alekss Krasts un Renāte Rodionova. Tikmēr “Lielbāta” MTB braucienā daudz sīvākā cīņā pirmās vietas absolūtajos vērtējumos guva – Rainers Zviedris un Kate Skujiņa.

Gulbenes novada Lācītes dalībniekus sagaidīja ar lieliskiem laika apstākļiem, plašām izklaides iespējām bērniem un līdzjutējiem, kā arī interesantām trasēm. Šis bija sezonas piektais no sešiem posmiem, kas nozīmēja, ka daļā no vecuma grupām jau priekšlaikus tika noskaidroti sezonas čempioni.

“Toyota” Gravel distancē riteņbraucēji veica 83 kilometru garu distanci, kas izveidota vienā aplī. Trase bija klasika Gravel riteņbraukšanai ar platākiem un mazāk platiem grants, kā arī meža ceļiem. Neliela daļa veda arī pa asfaltu. Sacensību sākumā izveidijās piecu riteņbraucēju liels atrāviens. Toni noteica “Voltas Tartu 2024 by CCN” komandas riteņbraucēji – Latvijas čempions Alekss Krasts un Gusts Lapiņš. Trases otrajā pusē Krastam izdevās konkurentus nogurdināt un iegūt solo vadību. Ogrēnietis savu vadību tikai palielināja un droši finišēja pirmajā vietā.

Aleksam šī piecos posmos bija ceturtā uzvara. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 15 minūtes un 35 sekundes. Otro vietu finiša spurtā izrāva Gusts Lapiņš (+00:01:19), kurš pēdējos metros pārspēja Igaunijas riteņbraucēju Tāvī Kanimaē. Labāko sešiniekā iekļuva arī  - Roberts Slotiņš, Kaspars Serģis un Matīss Zērvēns.

Dāmām pārliecinoša uzvaru guva jaudīgā Renāte Rodionova no “ĀdažiVelo”. Carnikaviete trasi pievarēja pēc 2 stundām 25 minūtēm un 59 sekundēm. Otrā vieta Katrīnai Jaunslavietei-Kipurei no “ZZK AP Print” (+00:12:39). Tikmēr trijnieku noslēdza Laura Belohvoščika, finišējot vien mazāk par sekundi aiz Jaunslavietes-Kipures. Komandu ieskaitē uzvarēja “Dako Ziemeļvidzeme”, kam sekoja “Giant&Liv team Latvia” un “Gravel Weekend”.

“Lielbāta” MTB distancē 35 kilometru distancē ļoti dinamiskā trasē izveidojās četru braucēju liela līderu grupa ar jauno kopvērtējuma līderi Raineru Zviedri, titulēto Ģirtu Cirevli, kā arī Oskaru Ārgali un Reini Marksu. Vienā no epizodēm Markss krita, zaudējot pozīcijas. Pēdējos kilometros krampji kājās piemeklēja Ārgali, kurš atkrita no līderiem.

Cīņā par uzvaru pēdējā kalnā nedaudz ātrāks bija Zviedris (“Dako Ziemeļvidzeme” , gūstot otro uzvaru šosezon. Trasē viņš pavadīja 1 stundu 18 minūtes un 56 sekundes. Tāds pats laiks arī Cirvelim (“Roadex”). Tikmēr TOP3 noslēdza Oskars Ārgalis (“Velohoolingans/ Ķeizari1”), kurš finišēja 53 sekundes pēc Zviedra.

Dāmu konkurencē uzvaru sēriju spēja turpināt Kate Skujiņa. Nesen kā par Latvijas čempioni šosejas riteņbraukšanā grupas un kritērija braucienā kļuvusī riteņbraucēja finišēja pēc trasē pavadītas 1 stundas 29 minūtēm un 4 sekundēm.

Tuvākā sekotāja Anita Antone no “Giant & Liv team Latvia” tika apsteigta par 3 minūtēm un 12 sekundēm. TOP3 noslēdza “VeloLifestyle” pārstāve Linda Elizabete Brilte (+00:05:23). Jauniešu grupā pilnu goda pjedestālu tikmēr aizņēma “NN Sporta klubs” puiši ar Alvilu Pētersonu priekšgalā. Komandu vērtējumā uzvarēja “Dako Ziemeļvidzeme”, kam sekoja veloklubs “Sigulda” un “NN Sporta klubs”.

“Mammadaba” Veselības brauciena distancē 19 kilometru garajā distancē uzvarēja Valts Skujiņš, kuram uzvara arī M14 grupā. Otrā vieta Mārtiņam Icem no “VeloLifstyle/ Smiltenes BJSS”, bet TOP3 noslēdza ķekavnieks Oskars Pauls Štrauhmanis. M12 grupā tikmēr uzvarēja kopvērtējuma līderis Eduards Eihamis no Dobeles. Tikmēr meitenēm pirmās W14 un W12 grupās attiecīgi – Samanta Roziņa un Šarlote Kļumele.

Lieliskā gaisotnē aizvadīts tika “Maxima” bērnu brauciens, pulcējot kuplu skaitu nākotnes čempionu. Sezonas noslēdzošais posms notiks 22. septembrī Ogrē.