Godinot Latvijas karavīrus, kuri atdevuši savas dzīvības par Latvijas brīvību un neatkarību, 11. novembrī Gulbenē norisinājās Lāpu gājiens, kurā pulcējas pulcējās gan Zemessardzes kājnieku bataljona karavīri, jaunsargi, Gulbenes novada pašvaldības vadība, gan kupls skaits vairāku paaudžu iedzīvotāju, lai no pilsētas centra dotos nolikt ziedus un līdzi paņemtās svecītes pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem.
Klātesošos uzrunāja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis un 26.kājnieku bataljona komandieris, majors Vladimirs Bistrovs. Ar muzikālu priekšnesumu priecēja vokālais ansamblis „Pieskāriens” un novada apvienotais pūtēju orķestri. Paldies pasākuma vadītājam Raitim Melderam.
Pēc piemiņas brīža cilvēki pulcējās Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā uz dievkalpojumu.
Fakti
*Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta kara spēku pirms deviņdesmit trim gadiem – 1919.gada 11.novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Jāpiebilst, ka šī diena simbolizē Andreja Pumpura eposā «Lāčplēsis» pareģoto latviešu tautas varoņa Lāčplēša uzvaru pār melno bruņinieku.
*Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi – «Par Latviju.» Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu.