CRISEPAC ir starptautisks projekts, kas vēlas piedāvāt informatīvus un izglītojošus materiālus izglītības iestādēm rīcībām klimata pārmaiņās. Klimata pārmaiņas ir nopietns drauds, un to sekas ietekmē daudzus dažādus mūsu dzīves aspektus. Katra Eiropas teritorija ir atšķirīga, tomēr tām visām ir viena un tā pati problēma: pēc lielām dabas katastrofām (plūdi, sausums, karstuma viļņi, ugunsgrēki, vētras u.c.) seko milzīgas ekonomiskās sekas, kā arī ietekme uz iedzīvotājiem, kas rada sociālo krīzi. Viens no iemesliem ir iedzīvotāju informācijas un vadības trūkums, kad notiek kāda no dabas katastrofām.
Šī projekta ietvaros vēlamies apvienot nozaru speciālistus un pedagogus, veidojot dažādus mācību materiālus rīcībām krīzes situācijās. Risku novēršana, teritoriju pārvaldība un iedzīvotāju (skolēnu, pedagogu, vecāku) informēšana un izglītošana, saskaroties ar dabas katastrofām, ir galvenais mērķis ko vēlamies sasniegt šajā projektā.
Projekta galvenās aktivitātes ir apkopot esošos un izveidot jaunus mācību materiālus un atbalsta rīkus izglītības speciālistiem mācīšanai par dabas riskiem skolās. Tāpat vēlamies veicināt izpratni par vietējām klimata problēmām un stiprināt vietējo kopienu lomu risku novēršanā, mācot un izglītojot jauniešus un pieaugušos. Jaunajā mācību gadā plānojam organizēt mācības skolotājiem un izglītojošus seminārus skolēniem par dabas risku veidiem, cilvēku ietekmi un kā rīkoties krīzes situācijās.
Pašlaik esam metodisko materiālu izstrādes posmā, kas visi būs pieejami mājas lapā - https://www.crisepac.eu/lv arī latviešu valodā. Jau rudenī sāksim aicināt skolu pedagogus, izglītības un citu nozaru speciālistus, lai diskutētu par risku novēršanas prevenciju un izglītības iestāžu lomu un vietu sabiedrības informēšanas un izglītošanas procesā.
Projekts “Klimata pārmaiņas un dabas apdraudējumi Eiropā: Pedagoģiskie rīki adaptācijai skolās.” (Climate Change and natural hazards in Europe: Pedagogy for active adaptation (CRISEPAC)). Projekta numurs: 2023-1-FR01-KA220-SCH-000158276.