2024. gada 10. – 16. jūnijā Gulbenē (Gulbenes novads) notiks starptautisks Baltijas valstu mākslinieku plenērs “LOGI”, kurā satieksies Latvijas, Igaunijas (Rāpina) un Lietuvas (Rietava) mākslinieki iedvesmai un kopradei.
Plenēra tēma “LOGI” – kultūrvēsturiskais mantojums šodien un tā mākslinieciskās interpretācijas, izmantojot logu metaforas.
Plenērs ir kā satikšanās starp Gulbenes novada sadraudzības pašvaldībām, stiprinot radošos tiltus starp māksliniekiem, kas dzīvo un darbojas Gulbenes novadā, Rāpinā (Igaunija) un Rietavā (Lietuva). Plenēra laikā māksliniekiem būs iespēja iepazīt Gulbenes novada trīs kultūrvēsturiskas vietas - Vecgulbenes muižu, Beļavas muižu un Stāmerienas pili - izpētīt tās un interpretēt tēmu “LOGI” caur savu māksliniecisko redzējumu un izteiksmes valodu.
Mākslas plenēra laikā radītos darbus varēs apskatīt izstādē “Logi” Gulbenes novada kultūras centrā. Izstādes atklāšana 16.jūnijā plkst. 11.00. Plenēra noslēgums notiks Stāmerienas pilī, kura ietvaros 16.jūnijā plkst.13.00 notiks divu mākslinieču Neonillas Medvedevas un Lauras Vecmanes izstādes “DABISKI” atklāšana.
Plenēra laikā tiks organizētas divas publiskās meistarklases. Aicinām jebkuru interesentu pieteikties iepriekš (līdz 7.jūnijam) rakstot uz epastu – birznieceanita@gmail.com.
10.junijā plkst.14.00 mākslinieces Neonillas Medvedevas meistarklase “Klusā daba”, Vecgulbenes muižas kompleksā, Gulbenē.
13.jūnijā plkst.13.00 mākslinieka Alekseja Naumova meistarklase “Ainava”, Vecgulbenes muižas kompleksā, Gulbenē.
Plenēru organizē: Gulbenes novada kultūras centrs un Gulbenes Mākslas skola, sadarbībā ar Stāmerienas pili un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju. Finansē: Gulbenes novada pašvaldība. Plenēra kurators un kontaktpersona: Sandra Dikmane, sandra.dikmane@gulbene.edu.lv , +371 29477941
Piedāvājam dažas no iespējamajām logu metaforiskajām nozīmēm. Plenēra mākslinieku radošums un redzējums var piedāvāt vēl daudzveidīgākas interpretācijas atkarībā no individuālās pieredzes un izjūtas, iedvesmojoties no organizatoru piedāvātajām kultūrvēsturiskajām vietām.
Logu metaforiskās nozīmes:
Skats uz pasauli: Logi var simbolizēt cilvēka skatījumu uz apkārtējo pasauli. Katrs logs var būt kā ieeja vai izeja uz jauniem iespējām, zināšanām vai pieredzēm.
Robežas un pārejas: Logi bieži var simbolizēt robežas starp diviem pasaules aspektiem vai stāvokļiem, piemēram, starp iekšējo un ārējo pasauli, saprātu un emocijām, vai pagātni un nākotni.
Ieiešana un iziešana: Logi var būt saistīti ar pāreju no vienas situācijas vai stāvokļa uz citu. Tie var atspoguļot cilvēka centienus atbrīvoties no ierobežojumiem vai atvērt jaunas iespējas un izaugsmes ceļus.
Mistērija un noslēpumainība: Logi, kas aizvērti vai kas izceļas no apkārtējās vides, var radīt sajūtu par noslēpumainību un nezināmo. Tie var piedāvāt māksliniekam iespēju izpētīt slēptās pasaules un nezināmās realitātes.
Cilvēka dvēsele: Logi var būt līdzīgi cilvēka dvēselei, kuras caur tiem var iekļūt gaismā un siltumā vai aizvērties un slēpties. Šī metafora var sniegt ieskatu cilvēka emocionālajos vai garīgajos dziļumos.