30. novembrī noslēdzās divu gadu Erasmus+ partnerības Nr.2 (KA2) skolu apmaiņas projekts "The Power of Discovery" (“Atklājuma Spēks”) četrām Eiropas skolām no Polijas, Latvijas, Grieķijas un Bulgārijas ar kopējo ideju apvienot iekļaujošu un inovatīvu izglītību, skolu un skolotāju profesionālo attīstību STEM jomās.
Projekta ietvaros STEM mācību priekšmetos: fizikā, ķīmijā, matemātikā, bioloģijā un datorikā skolēni šķietami sarežģītas lietas veica vienkāršā, praktiskā un aizraujošā veidā.
Piemēram, tika izgatavoti dažāda veida ūdens dozatori, kompass, bet pēc Pitagora teorēmas aprēķināts, cik augstu no zemes atrodas skolas 2. stāva logs, “uzbūvēta” kukaiņu māja, noteikta tauku, cietes, C vitamīna klātbūtne dažādos pārtikas produktos, sagatavotas spēles fizikai vietnē Wordwoll, sākumskolas skolēniem iemācīti (9. klases skolēni kā skolotāji) pirmie soļi programmēšanas valodā Scratch, pēc dotā mēroga izgatavoti putnu būrīši kā suvenīri, aprēķināts cukura un sāls daudzums skolēnu iecienītākajos našķos.
Veicot šos un vēl citus uzdevumus gan skolā, gan mācību vizītēs Bulgārijā, Polijā un Grieķijā, skolēni atzina, ka šādi mācoties, eksperimentējot, veidojot testus un spēles, darbojoties praktiski ir interesantāk, var atklāt jaunas lietas, uzzināt daudz vairāk, attīstīt iztēli, bagātināt zināšanas dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā.