14.oktobrī Gulbenē norisinājās seminārs "Kā ilgtspējīgi saimniekot dabas piemineklī - aizsargājamā dendroloģiskā stādījumā pilsētas teritorijā. Meža apsaimniekošana, CO2 emisijas un klimatneitralitāte", ko organizēja un nodrošināja Latvijas Pašvaldību savienība un Gulbenes novada pašvaldība.
Seminārā piedalījās vairāku jomu eksperti, kas vienlīdz pastāstīja gan par aktualitātēm dabas aizsardzības jautājumos, gan sniedza praktiskus padomus darbībās, kas saistītas ar dabas pieminekļu apsaimniekošanu.
Eksperts Mārcis Saklaurs aktualizēja jautājumu par pašvaldību meža apsaimniekošanu. Savukārt ainavu dizainere Vineta Radziņa, kura Gulbenes novadā viesojas ne pirmo reizi, runāja par praktiskām rīcībām, kā viedāk apsaimniekot Emzes parku. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Andrejs Svilāns informēja par jauna dabas aizsardzības plāna izstrādi. Par ūdens režīma nodrošināšana parkos runāja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Arhitektūras un būvniecības katedras zinātniskā asistente Mg. sc. ing. Daina Ieviņa un Ogres novada meliorācijas inženiere Liene Sauka. Kā sabalansēt dabas aizsardzības prasības ar vējgāžu un kaitēkļu bojājumu prevencijas un seku novēršanas pasākumiem, redzējumu izteica VMD Meža un vides aizsardzības daļas vecākais eksperts Oskars Zaļkalns un Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vecākā eksperte Sanita Putna.
Dienas izskaņā semināra dalībnieki devās objektu apskate dabā un diskutēja par biotopu kopšanu īpaši aizsargājamā dabas piemineklī "Emzes parks".
“Ļoti vērtīga, darbīga un izzinoša diena. Šī bija iespēja gan uzklausīt ekspertus, gan parādīt to, ko darām mēs Emzes parkā. Lai gan parka sakārtošanā vēl ir daudz darāmā, strādājam pareizā virzienā,” pēc semināra atzina Laima Šmite-Ūdre, Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas ainavu arhitekte.